Do lepszego funkcjonowania serwisu wykorzystujemy pliki cookie. Jeżeli zgadzasz się na to kliknij przycisk "Akceptuję". Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz opuścić stronę lub dostosować swój wybór.


ustawienia

Polityka prywatności

Kiedy odwiedzasz jakąkolwiek witrynę internetową, może ona przechowywać lub pobierać informacje za pośrednictwem przeglądarki, zwykle w postaci plików cookie. Ponieważ szanujemy Twoje prawo do prywatności, możesz nie zezwalać na gromadzenie danych z niektórych rodzajów usług. Jednak odmowa zezwolenia na te usługi może wpłynąć na odbiór strony.

 • Statystyki Google Analytics
  Zbieramy informacje statystyczne o użytkownikach odwiedzających daną witrynę. Są to ogólne dane o liczbie odwiedzin, lokalizacji, czy np. źródła wejścia na stronę. Dane te służą jedynie do oceny jakości serwisu i nie są udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.
  WYMAGANE
 • Facebook Pixel
  Zbieramy informacje statystyczne o użytkownikach odwiedzających daną witrynę. Są to ogólne dane o liczbie odwiedzin, lokalizacji, czy np. źródła wejścia na stronę. Dane te służą jedynie do oceny jakości serwisu i nie są udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.
  WYMAGANE

Informacja o wartości

Informacja o aktualnej wartości rynkowej nieruchomości jest bardzo istotną informacją m. in.:

 • dla osób, które chcą sprzedać nieruchomość, a nie wiedzą ile jest ona warta; 
 • dla osób, które planują finansować zakup nieruchomości poprzez kredyt hipoteczny;
 • dla osób, które wahają się przy wyborze jednej nieruchomości spośród kilku;
 • dla osób, które chcą zainwestować w daną nieruchomość.

Pamiętajmy, że gdy kupujemy nieruchomość na rynku pierwotnym lub na rynku wtórnym, to znamy jedynie jej cenę ofertową. Czyli cenę podaną przez dewelopera / osobę sprzedającą / pośrednika. Jednak wartość rynkowa nieruchomości nie zawsze jest równa cenie. 

Informacja o wartości rynkowej nieruchomości jest szczególnie ważna dla osób, które zaciągają kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Dla banku jest to bardzo istotna informacja, która przesądza o tym czy dostaniemy kredyt na kwotę równą cenie za którą kupujemy naszą nieruchomość, czy też na mniejszą kwotę.

Zgodnie z art. 151.1 Ustawy o Gospodarce Nieruchomościami: 

"Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania na rynku, określona z uwzględnieniem cen transakcyjnych przy przyjęciu następujących założeń:

 1. strony umowy były od siebie niezależne, nie działały w sytuacji przymusowej oraz miały stanowczy zamiar zawarcia umowy;
 2. upłynął czas niezbędny do wyeksponowania nieruchomości na rynku i do wynegocjowania warunków umowy."

Nie bagatelizujmy sprawy wyceny nieruchomości. Nie odkładajmy jej na ostatni moment, czyli na chwilę, kiedy bank poprosi nas o dostarczenie wyceny w postaci dokumentu, który nosi nazwę operat szacunkowy. Zalecamy zasięgnięcie opinii rzeczoznawcy majątkowego przed podpisaniem umowy przedwstępnej.

Posiadanie wiedzy na temat wartości danej nieruchomości przed jej zakupem lub sprzedażą jest informacją istotną dla strony kupującej oraz sprzedającej.

Dodatkowo rzeczoznawca majątkowy jako niezależny ekspert spojrzy obiektywnym okiem na Państwa nieruchomość i postara się doradzić w sprawach newralgicznych dotyczących zakupu lub sprzedaży nieruchomości.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie prosimy o kontakt.

 

Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego.